Medical company ilaya
medical clinic ilaya
МІФИ ПРО
ЕКЗ
«Вагітність після ЕКЗ: правда и міфи»
Міф:
ЕКО - це завжди багатоплідна вагітність
Правда:
Це міф. Однак багатоплідна вагітність при штучному зачатті і правда зустрічається частіше, ніж при природному. Це пов'язано з тим, що лікарі переносять зазвичай не один ембріон, а два. Це збільшує шанси на те, що приживеться хоча б один з них. В результаті дійсно частіше, ніж при звичайній вагітності, народжується двійня.
Міф:
Діти, зачаті за допомогою ЕКЗ, частіше народжуються з вродженими патологіями, різними захворюваннями, в тому числі психічними розладами і захворюваннями нервової системи.
Правда:
Сьогодні є методи, які дозволяють знизити частоту хромосомних аномалій у ембріона, але
повністю виключити їх неможливо. Як і при природному заплідненні, адже хворі діти
народжуються і без ЕКЗ, і не завжди в цьому «винна» жінка.
Чоловічий фактор становить приблизно 40% всіх випадків безпліддя, фертильність чоловіка можуть сильно знизити сексуальні, гормональні проблеми (захворювання щитовидної залози, пухлини гіпофіза, низький рівень тестостерону), проблеми, пов'язані з кількістю і якістю сперми (наприклад, низька рухливість сперматозоїдів).
Міф:
Лікарі не мають ніякого контролю над успішністю ЕКЗ і неможуть гарантувати позитивний результат.
Відповідь:
Ефективність ЕКЗ, тобто дані, які показують, скільки жінок після процедури стимуляції завагітніють, виносять і народять дитину, - цифри дуже суб'єктивні, все залежить від віку жінок.
До 30 років вагітніють з першої спроби і доношують малюка 70-80% пацієнток, після 35 років відсоток настання вагітності і виношування нижче, після 40 років - ще нижче.
Якщо жінці не вдалося завагітніти з першої спроби, завдання лікарів - з'ясувати причину невдачі, щоб подальша спроба штучного запліднення була успішною. Але повторюся: чим молодша жінка, тим вище її шанси завагітніти. Ефективність ЕКЗ в 40-41 рік становить лише 5-7%. Для таких жінок є наступний етап - донорство або сурогатне материнство. Число безплідних пар зростає, лікарі пов'язують це з поганою екологією, дуже високим ритмом життя, хронічним стресом, неправильним харчуванням і багатьма іншими факторами, серед яких один із найпроблемніших - відкладання вагітності на більш пізній термін.
Молоді жінки зайняті навчанням, кар'єрою, самореалізацією, активно подорожують, вважаючи за краще відкладати народження дитини «на потім».
І забуваючи або просто не думаючи про те, що з віком знижується вірогідність народження здорової дитини - просто тому, що так влаштований жіночий організм: по законам природи народжувати перший раз жінка повинна в молодому віці -до 30 років. Але лікарі спостерігають збільшення середнього віку жінок, які планують народити першу дитину: все частіше до репродуктологів звертаються прекрасні дами 45-50 років, які хочуть стати мамами природним шляхом, що практично не реально.
Міф:
Це болісна процедура
Правда:
Насправді найболючіше в процедурі ЕКЗ - це пункція яйцеклітин, яка проводиться за допомогою тонкої голки і з застосуванням анестезії. А перенесення ембріонів - процедура абсолютно безболісна.
Міф:
Після ЕКЗ у жінки сильно підвищується ризик розвитку онкологічних захворювань.
Правда:
Це помилка, процедура стимулювання жіночої репродуктивної системи не підвищує ризик
розвитку раку. Наукових даних, що підтверджують це, немає. Така думка склалася через те, що
пацієнток репродуктивних клінік обстежують набагато глибше, ширше, ніж в будь-якій іншій клініці і завдяки додатковим дослідженням, можуть виявити рак на ранній стадії, який поки ніяк себе не проявляє.
Якщо на УЗД виявляється якась маленька патологія, наприклад, невелике ущільнення в грудях,
жінці обов'язково робиться мамографія, щоб виключити діагноз «рак молочної залози». Якщо у пацієнтки в анамнезі хронічний гастрит, її обов'язково направлять на консультацію до гастроентеролога і зроблять гастроскопію, щоб переконатися, що у неї немає злоякісного процесу в органах травлення.
Все це робиться для того, щоб виключити будь-які ускладнення і виявити приховані проблеми зі
здоров'ям, якщо такі є у жінки. Більш часте виявлення онкологічних захворювань серед жінок, які готуються до процедури ЕКЗ, або яким вже було зроблено ЕКЗ, пов'язано тільки з тим, що ми обстежуємо своїх пацієнток більш ретельно
Міф:
Беручи оральні контрацептиви, можна зменшити, загальмувати витрачання яйцеклітин і, таким чином, збільшити шанси жінки на пізню вагітність.
Правда:
Загальмувати біологічний процес дозрівання і виходу яйцеклітин неможливо. Є таке поняття, як атрезія фолікулів - зворотній розвиток фолікулів в яєчнику: фоллікулигенетіческі запрограмовані на те, що вони гинуть.
У нормі, з прийомом контрацептивів або без, в жіночому яєчнику щомісяця дозріває один фолікул і відбувається овуляція, інші 10 поруч з ним гинуть. І так кожен місяць.
При прийомі контрацептивів овуляція не настає, але фолікули все одно піднімаються, запліднення і розподілу не відбувається, і вони атрезуються - гинуть.
Міф:
Ведення вагітності після ЕКЗ вимагає спеціального спостереження і може ускладнитися.
Правда:
Відмінність вагітності, що настала в результаті ЕКЗ від природної вагітності - тільки в способі зачаття і особливої підтримуючої терапії.
При екстракорпоральному заплідненні в порожнину матки переноситься ембріон.
Для того, щоб він імплантувався, лікар призначає гормональну терапію. Після її скасування ведення ЕКЗ-вагітності нічим не відрізняється від ведення звичайної вагітності. Саме тому, дуже багато жінок, що завагітніли за допомогою ЕКЗ і отримали результати першого скринінгу, починають спостерігатися у лікаря за місцем проживання.
Міф:
Для ЕКЗ видаляють маткові труби.
Правда:
Безглуздий, нічим не обгрунтований міф. Навпаки, відсутність маткових труб є показанням для проведення штучного запліднення поряд з багатьма іншими проблемами.
Міф:
Діти з пробірки найчастіше самі безплідні.
Правда:
Теж нічим не обгрунтований міф. Єдина причина, по якій такі діти змушені потім вдаватися до ЕКЗ, - це спадкові захворювання, пов'язані з репродуктивною системою.
ПЕРЕВАГИ АКЦІЙНОЇ ПРОГРАМИ
ЕКЗ В КЛІНІЦІ ilaya
"ОМРІЯНА ДИТИНА"
Оплата і розстрочка
Вартість програми від 58 000грн. замість 75 000 грн
Так само ви можете оплатити програму частинами протягом 6 місяців
У програму включено
Безкоштовна консультація репродуктолога, медикаментозне забезпечення протоколу стимуляції, пункція фоликулов з анастезіей, ембріоподготовка, ембріотрансфер, інтрацитоплазматична ін'єкція сперматозоїдів ICSI, підтвердження беремонності (УЗД, ХГЧ).
Персонал і технології
Висококваліфікована команда репродуктологів та ембріологів. Власна ембріолабараторія і
діагностичний центр європейського рівня.
Бажаєте приняти участь
в програмі ЕКЗ?
Запишіться на безкоштовну консультацію
репродуктолога
Заповнюючи дану форму, Ви даєте згоду на обробку персональних даних.